Menu Zavřeno

Investoři nechtějí řešit správu nemovitostí

Investoři nechtějí řešit správu nemovitostí.

Koupit nebo postavit nemovitost, vyhledat vhodné nájemce, kontrolovat jestli nájemné chodí včas, zjistit jestli je nemovitost v takovém stavu, v jakém byla předána. Tak přesně tohle chce řešit málokterý investor. Naštěstí existuje možnost, jak se podobným starostem vyvarovat.

Firem, které se správě nemovitostí věnují, jsou na trhu stovky. Většinou jde ovšem o správu bytů či komerčních prostor spočívající pouze v řešení plateb spjatých s danými jednotkami (rozpočítání nákladů na energie, řešení drobných oprav apod.). Investorům výčet těchto služeb ovšem již nestačí. Obrací se na společnosti, které jsou navíc schopny vyhledat nájemníka, připravit k podpisu nájemní smlouvy a postarat se o řádného vybírání nájemného. V některých případech jde dokonce o využití služby garance nájmu.

Majitel nemovitosti sepíše se správcovskou společností smlouvu, která mu garantuje, že bude mít každý měsíc na svém účtu připsánu předem sjednanou částku, aniž by řešil, zdali je či není nemovitost aktuálně pronajata. Tato služba ovšem není zadarmo. Ze zkušeností Tomáše Musila ze společnosti SprávaIn, který se komplexní službě správy nemovitostí dlouhodobě věnuje, jde o provizi v rozmezí 20-30 % nájemného. Svou nemovitost v tomto případě ale pronajímá vlastník správcovské společnosti, která ji následně podnajímá. více na realitymorava.