Menu Zavřeno

Kvalitní správa nemovitostí šetří čas i peníze

Kvalitní správa nemovitostí šetří čas i peníze

V České republice existuje stále mnoho vlastníků nemovitostí, kteří si řeší správu svých komerčních prostor sami. Jenže agenda spojená s kvalitní správou nespočívá pouze v podpisu nájemní smlouvy a ve vybrání nájemného, tak jak si mnozí vlastníci realit myslí, ale také ve spoustě dalších služeb. Je tedy lepší oslovit některou ze specializovaných společností nebo si vše řešit vlastní cestou?

Cílem každého vlastníka nájemní nemovitosti je bezesporu plná obsazenost všech jednotek za co nejvyšší cenu. Nabídek pronájmů je ovšem mnoho, a tak ve většině případů rozhoduje cena. Pokud se správci podaří vyjednat levnějšího dodavatele energií, tak se to bezesporu projeví i na měsíčních poplatcích. Cenově dostupnější nemovitosti se lépe pronajímají a majitel díky tomu nepřichází o své peníze. Každá stokoruna navíc může mít totiž vliv na to, kdy, a jestli vůbec se byt či komerční prostor pronajme.

Mnoho vlastníků nemovitostí začíná ovšem nad svěřením správy do rukou profesionálů uvažovat, až když vznikne nějaký problém. “Ten právě vzniká nejčastěji v situaci, kdy si majitelé domu vykonávají správu nemovitosti sami. Nemyslím si, že toto je efektivní cesta fungování nemovitosti. Pro majitele by mělo být nedostatečné spokojit se pouze s tím, že v domě teče voda a na chodbě se svítí. Důležitý je management budov, tj. plánování oprav a investic, nákup energií a s tím spojené nastavení plateb,” více na realitymorava